Wiadomości sportowe z kraju i świata

Znany trener molestował swoją asystentkę? Skandal wybuchł, gdy to wideo trafiło do sieci

W kobiecej reprezentacji Hiszpanii w piłkę nożną doszło do kolejnej afery. Pojawiło się nagranie, na którym jej trener łapie jedną z pracownic za biust.

Reprezentacja Hiszpanii w niedzielę zwyciężyła w mistrzostwach świata, pokonując 1:0 reprezentację Anglii. Radość z tego historycznego triumfu przyćmiła jednak afera. Prezes hiszpańskiej federacji Luis Rubiales tak się ucieszył ze zwycięstwa, że złapał za głowę napastniczkę Jennifer Hermoso i pocałował ją w usta. Ona sama przyznała później, że jej się to nie podobało, ale stwierdziła później, że nic wielkiego się nie stało, a Rubialesa – który zdążył już za to przeprosić – poniosły po prostu emocje.

https://www.stefczyk.info/2023/08/21/skandal-podczas-finalu-ms-prezes-federacji-pocalowal-zlota-medalistke-w-usta/?fbclid=IwAR2p3vhyeQIMOZVc-5xUb9vWnFTsRkhs2k1JcekxOCI58guN4hNBhwW-6uU

Teraz reprezentacja Hiszpanii mierzy się z kolejną podobną aferą. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak zdobycie zwycięskiego gola przez Olgę Carmonę świętuje główny trener reprezentacji Jorge Vilda. Widać na nim, jak zdejmuję rękę z ramiona towarzyszącej mu pracownicy reprezentacji i kładzie ją na jej biuście.

Na razie nie wiadomo, czy Vilda zrobił to celowo. Na nagraniu widać, że nie patrzył na kobietę, a na boisko. Trener jednak już w przeszłości był obiektem skandalu. Rok temu piętnaście zawodniczek zrezygnowało z możliwości zostania częścią reprezentacji, bo trener miał je traktować jak dzieci. Media donosiły, że zabraniał im zamykać pokoje hotelowe, sprawdzał, czy poszły spać, a gdy wychodziły, miały mu mówić gdzie i z kim idą.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot. PAP/EPA/FERNANDO VILLAR

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij