Publicystyka

Znany polski raper potencjalnym mordercą księdza? Skandaliczna wpadka tabloidu

Głupota, niedopatrzenie czy celowe działanie mające na celu wzbudzenie dodatkowego zainteresowania? Nie wiemy, co kierowało dziennikarzami i grafikami “Super Expressu”, którzy postanowili okrasić swój artykuł o próbie zabójstwa księdza, starym zdjęciem jednego z najbardziej znanych polskich raperów – Wojciecha “Sokoła” Sosnowskiego.

Choć oczywiście “Sokół” nie ma nic wspólnego z próbą zabójstwa księdza, ma na oczach czarny pasek i podpisany jest jako Adam O., to dla coraz bardziej przyzwyczajonych do kultury obrazkowej czytelników, którzy go rozpoznają, wniosek nasuwa się jeden. Można spodziewać się, że raper nie zostawi tak tej sprawy, a gazeta będzie musiała wypłacić mu solidne odszkodowanie.

Jak przekonują internauci, dziennikarze “Super Expressu” poszli na łatwiznę, i wykorzystali do artykułu zdjęcie, który “potencjalny morderca” miał na profilowym w portalu społecznościowym. Tyle tylko, że było to zdjęcie właśnie Sokoła.

https://twitter.com/p_siuda/status/1369919207543087108/photo/1

To kolejna w ostatnim czasie wpadka grafików “Super Expressu”. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu, zamieszczając artykuł o śmierci aktora Krzysztofa Kowalewskiego, wykorzystali zdjęcie sugerujące, że jego syn się z tego cieszy.

 

https://www.stefczyk.info/2021/02/09/co-za-koszmar-super-express-znowu-szokuje-okladka/

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij