Najnowsze wiadomości z kraju

Znany aktor zginął w pożarze. Policja bada okoliczności zdarzenia

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (Lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał w tym domu. Według lokalnych mediów ofiarą jest Piotr Wysocki, aktor związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie.

O śmiertelnym pożarze poinformowała PAP asp. szt. Edyta Żur z Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim. Doszło do niego ok. godz. 8 w Trzcińcu w gminie Chodel. “Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że w skutek pożaru śmierć poniosła jedna osoba, która przebywała w środku. W tej chwili ustalamy jej tożsamość, ale przypuszczamy, że jest to 87-letni mężczyzna, który w tym domu sam zamieszkiwał” – przekazała asp. szt. Żur dodając, że policjanci pod nadzorem prokuratura wyjaśniają obecnie szczegóły zdarzenia.Według „Tygodnika Lokalnego. Wspólnota Opolska” w tym domu zamieszkiwał od kilkunastu lat aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki.

Gabriela Figura, rzeczniczka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie, z którym związany był przez lata Piotr Wysocki powiedziała PAP, że wiadomość o śmierci aktora dotarła do nich również z doniesień medialnych.

“Piotr Wysocki związany był w Teatrem Osterwy od 1969 roku do 2001 roku, kiedy przeszedł na emeryturę, ale nawet na emeryturze grywał w naszych spektaklach. Aktorzy wspominają, że potrafił z nawet najmniejszej roli zrobić wspaniałe dzieło, jak chociażby w +Widnokręgu”, który był wystawiany na scenie Teatru Osterwy” – powiedziała PAP rzeczniczka.

Wysocki zagrał także w filmach m.in. “Czterej Pancerni i Pies” “Kariera Nikodema Dyzmy”, “Chopin. Pragnienie Miłości”.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegóły zdarzenia.

Źródło: PAP Autor: Gabriela Bogaczyk
Fot. Facebook/Jan Niewada-Wysocki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij