Rozrywka

Znany aktor stanie przed sądem. Antoni K. nie płacił alimentów

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. – dowiedziała się PAP. Znany aktor odpowie przed sądem za uchylanie się od płacenia alimentów na rzecz swojego syna oraz żony. Chodzi o zaległość w wysokości co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. do Sądu Rejonowego dla Warszawy–Woli skierowała pod koniec czerwca Prokuratura Rejonowa Warszawa–Wola.

“Antoni K. został oskarżony o uchylanie się w okresie od czerwca 2022 do stycznia 2023 r. od wykonania obowiązku alimentacyjnego na rzecz małoletniego syna oraz żony (są w trakcie rozwodu – PAP), określonego co do wysokości orzeczeniem Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie łączna zaległość stanowiła równowartość co najmniej trzech świadczenie miesięcznych” – poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna.

Według ustaleń PAP łączna wysokość powstałych zaległości w alimentach wynosi co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

“Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia” – przekazał prokurator.

Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do roku.

To nie jest jedyny zarzut, za który przed sądem odpowie znany aktor. W połowie lutego 2023 roku K. został zatrzymany na warszawskiej Woli. “Kierowca audi został przebadany pod kątem alkoholu. Był trzeźwy. Natomiast narkotest wykazał, że znajduje się pod wpływem środków odurzających” – poinformował wtedy PAP Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Pod koniec maja 2023 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Antoniemu K. za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany. “Oskarżony został o prowadzenie samochodu osobowego w stanie nietrzeźwości pod wpływem substancji psychotropowej – delta-9-tetrahydrokannabinolu (marihuany)” – poinformował wtedy prokurator Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

“Opinia toksykologiczna, uzyskana w toku postępowania przygotowawczego na zlecenie prokuratury, jednoznacznie potwierdza, że w momencie kierowania pojazdem oskarżony był pod wpływem delta-9-tetrahydrokannabinolu, co można porównać do stanu nietrzeźwości wywołanego spożyciem alkoholu” – wyjaśniał prokurator.

Za prowadzenie samochodu pod wpływem marihuany znanemu aktorowi grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do dwóch lat więzienia, a także obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. “Dodatkowo, w razie skazania, na Antoniego K. nałożony zostanie obowiązek zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych” – podawał prokurator Szymon Banna.

Źródło: PAP Autor: Bartłomiej Figaj
Fot. Wikimedia Commons

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij