lovak Deputy Prime Minister and Minister of Defense Robert Kalinak speaks during the press conference about the Security Situation in Slovakia after the assassination attempt on Prime Minister Robert Fico, in Bratislava, Slovakia, 19 May 2024. Slovak Prime Minister Robert Fico was shot and injured in Handlova on 15 May and transported to a hospital in a life-threatening condition; the shooting suspect was arrested on spot. Najnowsze wiadomości z kraju

Znamy stan zdrowia premiera Słowacji. Szpital ujawnił nowe informacje

Stan rannego w zamachu premiera Słowacji Roberta Ficy jest stabilny; pacjent komunikuje się z otoczeniem, a parametry wskazujące na stan zapalny spadają – poinformował w poniedziałek w komunikacie szpital uniwersytecki w Bańskiej Bystrzycy.

W komunikacie dyrekcja szpitala podała, że rano zebrało się konsylium lekarskie oraz że szef rządu pozostaje pod opieką lekarzy ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Odczytano to jako potwierdzenie wcześniejszych informacji, że stan rannego obecnie uniemożliwia jego ewentualny transport do Bratysławy.

O stanie zdrowia Ficy od poniedziałku mają informować już tylko lekarze ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Codzienne konferencje prasowe wicepremiera i ministra obrony Roberta Kaliniaka w tej sprawie skończyły się w niedzielę.

Słowacki premier został postrzelony 15 maja w mieście Handlova, gdzie na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się rząd. Do Ficy kilka strzałów oddał 71-letni Juraj C. Jego czyn został uznany za motywowany politycznie.

Źródło: (PAP) Autor: Z Bratysławy Piotr Górecki
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij