Najnowsze wiadomości z kraju

Znamy prognozę pogody na najbliższe tygodnie. To będzie najzimniejszy marzec od lat!

Synoptycy nie mają dla nas dobrych wiadomości. Według wszystkich prognoz i modeli pogodowych, czeka nas bardzo zimny marzec. Temperatury spadną znacznie poniżej zera, możemy się spodziewać opadów deszczu i deszczu ze śniegiem, a w niektórych regionach Polski także porywistego wiatru.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, który opublikował prognozę na końcówkę lutego i początek marca, pogodę w najbliższych dniach będzie kształtował wyż znad Wielkiej Brytanii, który przyniesie do Europy Środkowej chłodne powietrze znad północnego Atlantyku i Oceanu Arktycznego.

Czeka nas zatem chłodny początek tygodnia, nocami temperatura będzie sięgała -5 stopni Celsjusza, w ciągu dnia wyniesie niewiele ponad 0 stopni.

Na wiosnę będziemy musieli jeszcze długo poczekać.

– Dzisiaj model od @ECMWF przekreśla nasze marzenia o ciepłym początku meteorologicznej wiosny. Duże, ujemne📉 anomalie średniej temperatury powietrza prognozowane są na nadchodzące 3 tygodnie. Obecnie wszystkie modele długoterminowe są tu zgodne 🫤 #ChłodnaWiosna #pogoda #IMGWCMM – czytamy na profilu IMGW-PIB Centrum Modelowania Meteorologicznego.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij