Najnowsze wiadomości z kraju

Znamy datę pogrzebu zamordowanego żołnierza

Pogrzeb Mateusza Sitka, bohaterskiego żołnierza, który zginął broniąc naszej granicy, odbędzie się w najbliższą środę. Jeszcze dziś ulicami Warszawy przejdzie Marsz Milczenia, którego uczestnicy upamiętnią ofiarę migranta.

– Z głębokim żalem Rodzina naszego zmarłego żołnierza zawiadamia, że uroczyste pożegnanie śp. szer. Mateusza Sitka odbędzie się w środę tj. 12.06.2024 r. o godz. 11:00 w Kościele pw. Świętej Anny w m. Nowy Lubiel. Rodzinie przekazujemy wyrazy współczucia – poinformowała 1. Warszawska Brygada Pancerna, w której służył szeregowy Mateusz Sitek.

– Dziś o godzinie 21 w Warszawie pod szpitalem wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie rozpocznie się Marsz Milczenia. Jego uczestnicy chcą wyrazić szacunek dla bohaterskiego żołnierza oraz wyrazić wsparcie dla wszystkich mundurowych pełniących służbę w obronie Ojczyzny. – Pomódlmy się w ciszy za poległego żołnierza i pokażmy nasze wsparcie dla wszystkich funkcjonariuszy – zaapelował na portalu X Robert Bąkiewicz.

Przypomnijmy, że Mateusz Sitek został dźgnięty przez migranta nożem przytwierdzonym do kija. Mimo wielodoniowej walki lekarzy o jego życie, młodziutkiego żołnierza nie udało się uratować. Mateusz Sitek służył w tym samym miejscu, w którym na przełomie marca i kwietnia doszło do skandalicznego zatrzymania trzech żołnierzy, którzy próbowali powstrzymać bandę rozszalałych migrantów oddając strzały w powietrze. Prokuratura Tuska i Bodnara przedstawiła im zarzuty. Rząd ukrywał skandal, który wyszedł na jaw dopiero dzięki publikacji Onetu w środę.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij