Najnowsze wiadomości z kraju

Znaleźli granat w odholowanym samochodzie. To nie był koniec niespodzianek

Drogowcy poinformowali, że w jednym z odholowanych samochodów znaleźli granat. Na szczęście okazał się granatem ćwiczebnym, ale saperzy odkryli w nim prawie tysiąc złotych.

“Odholowywane samochody kryją różne tajemnice – najczęściej znajdujemy w środku różnego rodzaju przedmioty osobiste, drobne kwoty pieniędzy, czasem telefony komórkowe czy klucze. Dziś jednak znaleźliśmy coś absolutnie wyjątkowego i niespodziewanego. Tym przedmiotem był… granat ” – napisali w mediach społecznościowych drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich.

Na miejsce natychmiast przyjechały policja, straż pożarna i saperzy.

“Na szczęście okazało się, że jest to ręczny granat ćwiczebny CRG-42 – nie było więc zagrożenia wybuchem. To jednak nie koniec – w środku granatu policyjni saperzy odkryli ukrytą gotówkę – prawie 1000 zł. Skrytka idealna – chyba nikt, poza saperami, nie odważyłby się zajrzeć do środka” – podkreślił ZDM.

Zaznaczył, że wszystko skończyło się szczęśliwie, ale apeluje do osób porzucających swoje samochody, by nie zostawiały w nich granatów, nawet ćwiczebnych.

Zarząd Dróg Miejskich usuwa (odholowuje) pojazdy tylko na podstawie dyspozycji wydanych przez uprawnione do tego podmioty – straż miejską, policję lub osoby dowodzące akcją ratowniczą.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij