policjanci Najnowsze wiadomości z kraju

Znaleziono zwłoki jednego z najbogatszych Polaków

W czwartek zaginął Jerzy Krzanowski, jeden z najbogatszych polskich biznesmenów. W nocy ratownicy odnaleźli jego zwłoki.

Krzanowski, razem ze swoim bratem, był współzałożycielem firmy Nowy Styl, która zajmuje się produkcją krzeseł. Zaczynali od siedmiu pracowników i rozwożenia towaru starym Polonezem, ale po pierwszym roku mieli ich już setkę i zaczęli podbijać zagraniczne rynki. Dziś krośnieńska firma jest jednym z najbardziej znanych producentów krzeseł w Europie. Swoje meble sprzedają w ponad stu państwach i zatrudniają tysiące pracowników. W 2021 roku bracia Krzanowscy znaleźli się na 57. miejscu listy stu najbogatszych Polaków magazynu Forbes.

Wczoraj po południu rodzina 54-letniego biznesmena poinformowała służby, że wyszedł z domu w Krościeńku Wyżnym (Podkarpackie) i nie wrócił. Nie było też z nim kontaktu. Lokalne media poinformowały, że jego poszukiwania dostały najwyższy priorytet. Oprócz policji wzięli w nich udział strażacy, bieszczadzki oddział GOPR i Grupa Ratowniczo-Poszukiwawca „Legion Gerarda”.

Niestety poszukiwania zakończyły się tragicznie. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie poinformował portal terazkrosno.pl, że ok. 1 w nocy ratownicy odnaleźli jego zwłoki. Dodał, że przyczyny śmierci biznesmena na razie nie są znane. Jego ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. terazkrosno.pl Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij