Najnowsze wiadomości ze świata

Zmiany w planie pogrzebu Karola III. Problemy z leczeniem króla

Według brytyjskich i amerykańskich mediów stan zdrowia Karola III ma się pogarszać. W związku z tym, że leczenie monarchy nie przebiega tak, jak się tego spodziewano, dokonano już zmian w planach jego pogrzebu.

Niepokojące informacje z Wielkiej Brytanii przekazuje „The Daily Beast”. Serwis podaje, że na pytanie o zdrowie króla, jego przyjaciele odpowiadają, że „nie jest z nim dobrze”. Podano również, że leczenie Karola III nie przebiega zgodnie z planem i nie spełnia oczekiwań.

Przypomnijmy, że na początku lutego Pałac Buckingham poinformował o nowotworze wykrytym u króla Karola III. 75-letni monarcha choruje na raka prostaty. Wówczas ograniczył on swoją aktywność. Do obowiązków wrócił pod koniec marca i zawęził je do przeglądania rządowych dokumentów i nadawania tytułów szlacheckich.

„The Daily Beast” informuje, że „zły stan zdrowia” Karola III spowodował, że w kwietniu wprowadzono zmiany w planie ceremonii pogrzebowej króla. Jak tłumaczy portal, w ma być to sposób na uniknięcie błędów, które popełniono podczas pożegnania królowej Elżbiety II.

Źródło: stefczyk.info/na podst.RMF FM Autor: MS
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij