Najnowsze wiadomości z kraju

Zmarła Iwona Śledzińska-Katarasińska

W poniedziałek, po walce z ciężką chorobą, zmarła Iwona Śledzińska-Katarasińska. Była poseł PO miała 82 lata.

Śledzińska-Katarasińska urodziła się 3 stycznia 1941 roku. W 1972 roku wstąpiła do PZPR, razem z mężem pracowała w Dzienniku Łódzkim i Głosie Robotniczym. W 1981 roku wystąpiła z partii i związała się z opozycją. W 1989 roku zaczęła pracę w Gazecie Wyborczej. Rok później wstąpiła do ROAD, a potem do Unii Demokratycznej i Unii Wolności. W 1991 roku została posłem.

W 1997 roku była kandydatem na stanowisko ministra kultury w rządzie Jerzego Buzka. Wycofała się z tego, kiedy AWS zaprotestował, przypominając jej antysemickie artykuły z marca 1968. W 2001 roku wstąpiła do PO. W 2023 roku musiała ograniczyć kampanię ze względu na chorobę, nie udało jej się – po raz pierwszy od 1991 roku – dostać do sejmu.

O śmierci polityk poinformowała w mediach społecznościowych marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska. “Kochana Iwono, trudno opisać ból. Byłaś dla nas bardzo ważna. Będzie nam Ciebie brakować” – napisała.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Leszek Szymański
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij