Najnowsze wiadomości z kraju

Zmarł znany dziennikarz historyczny Maciej Rosalak

Nie żyje Maciej Rosalak, publicysta historyczny, autor książek historycznych, redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy” – poinformował magazyn na swojej stronie internetowej. Maciej Rosalak zmarł w wieku 76 lat.

Ukończył studia w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W latach osiemdziesiątych wydał pierwsze książki popularyzujące dzieje września 1939 r., między innymi „Reduty września”. Pracował w dzienniku „Rzeczpospolita”. Był współautorem i redaktorem prowadzącym dodatki historyczne „Rzeczpospolitej”: „Zwycięstwa Oręża Polskiego”, „Chwała Oręża Polskiego” i „Księga Kresów Wschodnich”. Był także jednym z redaktorów miesięcznika „Uważam Rze – Historia”.

W ostatniej dekadzie był jednym z autorów miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. W listopadzie 2022 r. został redaktorem naczelnym tego magazynu. W Telewizji Republika prowadził program „Kalendarz historyczny” i komentował obchody ważnych rocznic historycznych. Opublikował książki „Tsunami historii” oraz „Wielkie zarazy ludzkości”.

Maciej Rosalak był odznaczony Medalem Pro Memoria oraz złotym medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij