Najnowsze wiadomości z kraju

Zmarł ks. Adam Myszkowski, ciężko pobity ksiądz proboszcz z Paradyża

Nie żyje ksiądz prałat Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu. Duchowny zmarł w łódzkim szpitalu, do którego trafił na początku marca. Wcześniej został ciężko pobity przed plebanią kościoła. Zarzut usiłowania zabójstwa postawiono w tej sprawie 47-letniemu mężczyźnie.
Brutalne pobicie ks. Myszkowskiego miało miejsce na terenie plebanii w Paradyżu, 2 marca br. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zostali powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała (w tym głowy), jakich doznał 69-letni ksiądz.
Kilkanaście godzin po zgłoszeniu policja zatrzymała podejrzanego o pobicie 47-letniego mieszkańca gminy Paradyż. Mężczyzna, który od 20 lat pracował jako kościelny w parafii w Paradyżu był nietrzeźwy w momencie popełnienia przestępstwa.
Ksiądz przeszedł operację, ale przez dwa tygodnie pobytu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej nie odzyskał przytomności.
Źródło: Stefczyk.info za Radio Plus Autor:
Fot. Diecezja Radomska

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij