Rozrywka

Zmarł Donald Sutherland

Zmarł aktor Donald Sutherland. Miał 88 lat.

Sutherland urodził się w 1935 roku w Kanadzie. Chciał zostać inżynierem, ale zmienił zdanie i w 1957 roku wyjechał do Anglii, gdzie dostał się do Londyńskiej Akademii Muzyki i Sztuki Dramatycznej, po czym został aktorem teatralnym. Wkrótce potem zaczął dostawać drobne role w brytyjskich serialach i filmach. Przełomem była dla niego rola w Parszywej Dwunastce.

Po tym sukcesie zdecydował się wyjechać do Hollywood. Wkrótce potem otrzymał rolę Hawkeye’a w popularnym serialu MASH i Oddballa w Złocie dla Zuchwałych. Role w kolejnych filmach zwiększały jego popularność, a on sam dostawał nagrody za swoje aktorstwo. W latach osiemdziesiątych był już uznaną gwiazdą. Jego ostatnią rolą był występ w filmie Mr. Harrigan’s Phone w 2022 roku.

Sutherland miał trzy żony i pięcioro dzieci, z czego trójka – Kiefer, Rossif i Angus – też została aktorami. W 2023 roku Kanada uhonorowała go znaczkiem z jego twarzą. Zmarł 20 czerwca w Miami, po długiej chorobie, miał 88 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych jego syn Kiefer.

 

Źródło: Stefczyk.info na podst. Onet Autor: WM
Fot. PAP/EPA/CAROLINE BREHMAN

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij