Najnowsze wiadomości z kraju

Zmarł były poseł Janusz Sanocki z Kukiz’15. Przez dłuższy czas walczył z COVID-19

W poniedziałek zmarł b. poseł Janusz Sanocki, który walczył z COVID-19; przez dłuższy czas był w śpiączce farmakologicznej i leżał pod respiratorem.

Informację o śmierci Sanockiego potwierdził PAP były poseł Kukiz’15 Jerzy Jachnik. “Niestety dzisiaj o godz. 16. ustała akcja krążenia serca” – powiedział.

Sanocki o swojej chorobie poinformował w mediach społecznościowych 19 listopada. “Dopadł mnie covid i z ciężkim zapaleniem płuc leżę w szpitalu w Opolu. zostałem przyjęty w czwartek, trzy dni czekałem na wynik testów. Podtrzymuję wszystkie moje krytyczne uwagi na temat wariackiej i robionej na pokaz rzekomej +walki+ z covidem trzymajcie kciuki, żeby mnie nie pożarło” – napisał wówczas.

Sanocki to były burmistrz Nysy i były poseł, który w 2015 roku uzyskał mandat z listy Kukiz’15, ale do klubu nie wszedł. Pod koniec kadencji współtworzył z Jerzym Jachnikiem i Piotrem Liroyem-Marcem koło Przywrócić Prawo. Sanocki miał 66 lat.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij