Rozrywka

Zmarł Andrzej Precigs

Zmarł znany aktor teatralny, filmowy i dubbingowy Andrzej Precigs. Miał 74 lata.

Precigs zadebiutował w 1972 roku na scenie teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Wcielił się w postać Walentego w sztuce Turoń wg Stefana Żeromskiego. Występował tam do 1974 roku. Następnie grał w teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, teatrze Reduta 77, Teatrze Polskim w Warszawie, Teatrze na Targówku i Teatrze Nowym w Warszawie.

W filmie zadebiutował w 1971 roku, zagrał epizodyczną rolę w komedii obyczajowej 150 na Godzinę. Wystąpił w wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Zagrał m.in. młodego Wokulskiego w ekranizacji Lalki. Występował również w popularnych serialach Dom, 07 Zgłoś się, Rodzina Połanieckich, M jak Miłość i Klan.

O śmierci artysty poinformował w mediach społecznościowych Związek Artystów Scen Polskich. „Z przykrością informujemy, że odszedł Andrzej Precigs – wspaniały aktor teatralny, filmowy i serialowy oraz reżyser dubbingu. Od lat związany z Teatrem Polskiego Radia. Były członek Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich” – napisali w mediach społecznościowych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Ja Fryta from Strzegom CC BY-SA 2.0

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij