Rozrywka

Zmarł aktor znany z Rockiego. Miał 83 lata

W wieku 83 lat zmarł aktor Burt Young. Sławę zyskał dzięki popularnej serii Rocky.

Burt Young (prawdziwe nazwisko Gerald Tommaso DeLouise) urodził się w 1940 roku w Nowym Jorku. W młodości lekcje autorstwa dawał mu słynny reżyser teatralny Lee Strasberg.

W wieku 17 lat Young zaciągnął się do wojska. Wstąpił do Korpusu Piechoty Morskiej, w którym spędził ostatecznie dwa lata. Podczas służby zainteresował się boksem. Okazał się bardzo zdolnym bokserem, wygrał 32 na 34 pojedynki.

Po powrocie do cywila postanowił zostać aktorem. Zwykle odgrywał rolę twardych ludzi z klasy robotniczej, pochodzenia włoskiego. Wystąpił m.in. w takich filmach jak Chinatown, Konwój, Pewnego Razu w Ameryce czy Amityville II. Występował także w serialach, takich jak M*A*S*H, Policjanci z Miami czy Strażnik Teksasu.

Największą sławę przyniosła mu jednak rola Pauliego Pennino w serii filmów o Rockym. Był jednym z zaledwie czterech aktorów, którzy pojawili się we wszystkich sześciu częściach tej serii, ale niie pojawił się jednak już w reebocie tej serii, Creed. W tym filmie grana przez niego postać już nie żyła.

Postać Pauliego przeszła znaczną metamorfozę w tej serii. W pierwszej części był wulgarny i agresywny, a także prześladował swoją siostrę, z którą dzielił mieszkanie. Dostał za tę rolę nominację do Oscara. W kolejnych częściach jego rola stawała się coraz bardziej komiczna. W wywiadach przyznawał, że bez tej roli nie zdobyłby sławy.

O tym, że zmarł aktor, poinformowała jego córka. Miał 83 lata. Sylvester Stallone, któremu seria o Rockym przyniosła status gwiazdy, opublikował na Instagramie ich wspólne zdjęcie. „Byłeś niewiarygodnym człowiekiem i artystą, ja i cały świat będziemy bardzo tęsknić” – napisał.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij