Zmarł 5-latek zaatakowany nożem Najnowsze wiadomości z kraju

Zmarł 5-latek zaatakowany nożem na poznańskim Łazarzu

Dyrektor Naczelny Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu dr n. med. Paweł Daszkiewicz powiedział PAP po godz. 12, że lekarzom nie udało się uratować życia pięciolatka. Ranny w klatkę piersiową chłopiec zmarł w trakcie operacji.

Zmarł 5-latek zaatakowany nożem na poznańskim Łazarzu. 5-letni chłopiec w środowe przedpołudnie, z nieznanych przyczyn, został zaatakowany. Przedszkolaka zranił 71-letni, nienotowany wcześniej przez policję, mężczyzna.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak powiedział PAP, że około godz. 10 funkcjonariusze otrzymali sygnał o ataku nożownika na ul. Karwowskiego na poznańskim Łazarzu. “Okazało się, że była tu policjantka po służbie oraz przypadkowy przechodzień, którzy obezwładnili tego napastnika” – powiedział.

Z relacji świadków wynika, że starszy mężczyzna zaatakował przechodzącą chodnikiem grupkę przedszkolaków będących pod opieką nauczycielek. “Ten starszy mężczyzna ugodził 5-letniego chłopca nożem” – podkreślił. Dziecko trafiło do szpitala im. K. Jonschera w Poznaniu.

Borowiak wskazał, że zatrzymany to 71-letni mieszkaniec jednej z pobliskich kamienic. “Wcześniej nigdy nie był notowany w policyjnych rejestrach. Nie mamy żadnych informacji, żeby łączyły go jakiekolwiek związki, czy to rodzinne, czy towarzyskie z chłopcem lub jego rodziną. Nie wiemy też, z jakiego powodu dokonał tego ataku” – przyznał Borowiak.

Czytaj więcej:

Policjant raniony nożem. Napastnik został śmiertelnie postrzelony

Udawał manekina. Policja zatrzymała pomysłowego złodzieja

Źródło: PAP Autor: Szymon Kiepel
Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij