Wiadomości sportowe z kraju i świata

Złota Piłka Diego Maradony trafi na aukcję

Złota Piłka, nagroda dla Argentyńczyka Diego Armando Maradony, który został uznany najlepszym piłkarzem mistrzostw świata w 1986 roku, pójdzie w czerwcu pod młotek – poinformował francuski Dom Aukcyjny Aguttes.

Pierwszy w historii przypadek zlicytowania Złotej Piłki będzie mieć miejsce 6 czerwca. Wprawdzie organizatorzy nie poinformowali, jaka jest cena wywoławcza przedmiotu, to jednak panuje przekonanie, że trafi ona w ręce posiadacza za wyjątkowo wysoka cenę.

Zmarły w 2020 roku Maradona uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii i zdaniem ekspertów może konkurować o ten zaszczytny tytuł jedynie z Brazylijczykiem Edsonem Arantesem do Nascimento Pele.

Maradona był bohaterem mundialu w 1986 roku i walnie przyczynił się do zdobycia w Meksyku przez Argentyńczyków mistrzowskiego tytułu.

Kibice futbolu doskonale pamiętają, że to właśnie on strzelając dwa gole Anglikowi Peterowi Shiltonowi w ćwierćfinale utorował drużynie Albiceleste drogę do finału, a pomogła mu w tym, jak powszechnie wiadomo, “ręka Boga”. Argentyna wyeliminowała potem Belgię, a w finale zwyciężyła RFN 3:2.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij