Najnowsze wiadomości z kraju

Złodzieje wysadzili bankomat przy markecie

Policjanci ustalają okoliczności wysadzenia bankomatu w podgorzowskiej Kłodawie; do przestępstwa doszło w nocy z soboty na niedzielę – poinformował kom. Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Złodzieje wzięli na celownik bankomat znajdujący się przy jednym z marketów w Kłodawie (woj. lubuskie). Zgłoszenie o jego wysadzeniu policja przyjęła w niedzielę około godz. 2.30; urządzenie zostało zniszczone.

Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. “Trwają czynności mające na celu zatrzymanie sprawców. Wiele wskazuje na to, że prawdopodobnie nie osiągnęli zamierzonego celu i nie udało im się zabrać kasetki z gotówką” – dodał Jaroszewicz.

Zgodnie z prawem, za tego typu przestępstwo, czyli kradzież z włamaniem bądź jej usiłowanie, grozi do 10 lat więzienia. Sprawcy muszą się liczyć również z zarzutem zniszczenia mienia, za co grozi kara do pięciu lat więzienia.

Źródło: PAP Autor: Marcin Rynkiewicz
Fot. PAP/Lech Muszyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij