Najnowsze wiadomości ze świata

Złodzieje włamali się do magazynu gotówki. Wyszli z niego z milionami

Złodziejom udało się włamać do magazynu gotówki. Zrobili to tak profesjonalnie, że włamanie zauważono dopiero następnego dnia.

Kradzież miała miejsce w Los Angeles niedzielę wielkanocną. Celem złodziei padł magazyn należący do kanadyjskiej firmy Gardaworld, w którym przechowywano pieniądze należące do lokalnych firm. Zrobili to tak umiejętnie, że kradzież zauważono dopiero w poniedziałek, kiedy pracownicy firmy otwarli sejf. Ustalili, że zabrali z niego ok. 30 milionów dolarów.

O samej kradzieży na razie niewiele wiadomo. Na nagraniach z miejsca zbrodni widać, że fragment ściany budynku został zabezpieczony sklejką. Jedno ze źródeł dziennika LA Times powiedziało, że próbowali tamtędy dostać się do środka, ale im się to nie udało. Udało im się za to wejść przez dach. Nie jest jasne dlaczego nie zadziałały systemy alarmowe. Źródło dziennika w policji powiedziało, że uruchomili przypadkiem jeden z alarmów, ale ten był tylko lokalny i nie powiadomił policji i ochroniarzy.

Policja podejrzewa, że za tą kradzieżą stoją profesjonaliści, którzy wiedzieli jak wejść do środka i nie dać się przyłapać. Ich zdaniem najprawdopodobniej mieli informacje z wewnątrz firmy, bo tylko garstka osób wiedziała, że w tym budynku przechowywane są ogromne ilości gotówki. Na razie policjanci nie mają żadnych podejrzanych. W śledztwie pomaga FBI.

Dokładna wysokość skradzionej kwoty nie jest na razie znana, ale wszystko wskazuje, że to największa kradzież gotówki w historii USA. Poprzednia największa miała miejsce w 1997 roku, sprawcy ukradli wtedy z podobnej placówki 18,9 miliona dolarów. Dwa lata temu ktoś obrobił też ciężarówkę wiozącą biżuterię i inne kosztowności. Złodzieje, których do dzisiaj nie złapano, wykorzystali to, że jeden z kierowców usnął, a drugi poszedł na obiad. Ukradli biżuterię o wartości 100 milionów dolarów.

Źródło: Stefczyk.info na podst. LA Times Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij