Najnowsze wiadomości ze świata

Złodzieje ukradli najnowszą kolekcję ekskluzywnego francuskiego domu mody

Francuski dom mody Balmain stracił dziesiątki kreacji, które miały zostać zaprezentowane na pokazie w Paryżu pod koniec września; ciężarówka przewożąca nową kolekcję została uprowadzona – poinformował w niedzielę Olivier Rousteing, dyrektor kreatywny Balmain.

Rousteing powiadomił na Instagramie, że złodzieje ukradli pojazd przewożący około 50 kreacji z nowej kolekcji pomiędzy paryskim lotniskiem a siedzibą domu mody w stolicy Francji. Jak dodał, kierowca ciężarówki był bezpieczny.

„Wszystko robimy od nowa, ale to taki brak szacunku” – stwierdził w swoim przesłaniu dyrektor kreatywny.

Balmain ma zaprezentować 27 września swoją kolekcję na wiosnę-lato 2024 podczas paryskiego tygodnia mody, w którym wezmą udział marki wysokiej klasy, w tym Louis Vuitton, Dior, Chanel i Hermes.

Rzecznik Balmain potwierdził, że przygotowania do paryskiego pokazu są kontynuowane, odmawiając komentarza na temat napadu do czasu zakończenia śledztwa.

Balmain jest kontrolowany przez Mayhoolę, spółkę inwestycyjną wspieraną przez rodzinę panującą Kataru.

Źródło: PAP Autor:
Fot. PAP/EPA/JUAN CARLOS

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij