Najnowsze wiadomości ze świata

Złodzieje oddali skradzioną z kościoła puszkę na datki. Kapłan spotkał się z nimi i… udzielił rozgrzeszenia

Złodzieje zwrócili skradzioną wcześniej z kościoła w Tartu puszkę na datki, a jej zawartość obiecali oddać na początku przyszłego miesiąca – poinformował w czwartek estoński dziennik “Postimees Tartu”.

Dwójka złodziei oddała luterańskiemu kościołowi pod wezwaniem św. Pawła pustą puszkę na datki po tym, gdy pastor Joel Luhamets przeprowadził w mediach społecznościowych kampanię nawołującą do zwrotu przedmiotu i znajdujących się w nim pieniędzy. Skruszeni złodzieje obiecali oddać zawartość puszki – kilkaset euro – na początku kwietnia.

Pastor Luhamets powiedział, że jego spotkanie z rabusiami przebiegło w miłej atmosferze. Okazało się, że powodem kradzieży była konieczność zaspokojenia ich podstawowych potrzeb. Kapłan ostatecznie udzielił dwójce rozgrzeszenia po tym, gdy poprosili o wybaczenie.

Zainstalowana w kościele kamera udokumentowała moment kradzieży i wizerunek jednego z jej sprawców. “Zamieszczone w internecie zdjęcie wzbudziło w złodziejach wystarczające wyrzuty sumienia, by skontaktować się z kościołem i oddać skradziony przedmiot” – poinformował lokalny dziennik.

Źródło: PAP Autor: Z Tallina Jakub Bawołek 
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Strażakom spłonął wóz strażacki

0 0

Na wojskowej uczelni doszło do eksplozji. Są ranni żołnierze

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij