Najnowsze wiadomości ze świata

Złodzieje chcieli ukraść z kościoła… zabytkowe dzwony. Przyszli w biały dzień z pilarką

Policja udaremniła kradzież zabytkowych dzwonów z kościoła w centrum Lizbony. Zatrzymała czterech mężczyzn, którzy próbowali ukraść zabytkowe dzwony.

Jak poinformowała komenda główna policji w Lizbonie, zatrzymani to mężczyźni w wieku od 26 do 57 lat, którzy zostali złapani na gorącym uczynku na terenie kościoła w dzielnicy Arroios.

Wśród tymczasowo zatrzymanych za próbę kradzieży mienia sakralnego jest co najmniej jeden obcokrajowiec.

Według policyjnego raportu o domniemanej próbie kradzieży trzech dzwonów liczących sobie ponad 110 lat zaalarmował służby mieszkaniec jednego z bloków sąsiadujących ze świątynią.

“Zobaczył on przez okno jak w biały dzień na kościelnej wieży pojawił się człowiek z pilarką akumulatorową, który zabrał się za cięcie struktury podtrzymującej jeden z dzwonów” – napisała policja.

W trakcie policyjnej obławy trzech złodziei próbowało zbiec z miejsca kradzieży. Czwarty był na tyle zajęty odcinaniem dzwonu, że nie zauważył pojawienia się na kościelnej wieży funkcjonariuszy policji.

Złodzieje usłyszeli już zarzuty dotyczące próby okradzenia obiektu sakralnego.

Źródło: PAP Autor: Z Lizbony Marcin Zatyka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij