kradzież laptopów Najnowsze wiadomości z kraju

Złodziej ma 22 przestępstwa na koncie, a poszkodowani wciąż się zgłaszają

37-latka podejrzanego o dokonanie licznych włamań i kradzieży do domków letniskowych zatrzymali policjanci z Namysłowa. Na razie poszkodowani oszacowali swoje straty na około 36 tysięcy złotych, ale kolejni – jak informuje opolska policja – wciąż się zgłaszają.

Dzięki zebranym materiałom dowodowym, w tym nagraniom z monitoringu, policjanci wytypowali osobę, która mogła być sprawcą tych włamań. Pod koniec stycznia zatrzymano 37-letniego mieszkańca powiatu opolskiego, któremu przedstawiono 22 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za zarzucane czyny mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak podało biuro prasowe KWP w Opolu, informacje o włamaniach i kradzieży w domkach letniskowych na terenie powiatu namysłowskiego zaczęły napływać od grudnia 2023 roku. Sposób działania w ponad dwudziestu przypadkach był podobny – przestępca po pokonaniu zamków w drzwiach, kradł sprzęt AGD, elektronarzędzia i sprzęt ogrodowy.

Policja informuje, że sprawa ma charakter rozwojowy; na komendę zgłaszają się kolejni poszkodowani.

Źródło: PAP Autor: Marek Szczepanik
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij