Najnowsze wiadomości ze świata

Zlikwidowano organizatora katowni

Ukraiński wywiad wojskowy HUR poinformował o zlikwidowaniu kolaboranta, który organizował katownie do przesłuchań ukraińskich jeńców wojennych w okupowanym przez Rosję Berdiansku. Mężczyzna zginął w wybuchu samochodu – przekazał HUR w niedzielę.

„5 maja 2024 roku blisko godziny 9.40 w tymczasowo okupowanym Berdiansku w obwodzie zaporoskim eksplodował samochód Ford Kuga należący do Jewhena Ołeksandrowycza Ananiewskiego” – oświadczył wywiad na Telegramie.

W komunikacie wyjaśniono, że Ananiewski był jednym z organizatorów katowni w kolonii poprawczej nr. 77 w Berdiansku, w której pracował dla władz okupacyjnych.

„W wyniku eksplozji zaangażowany w katowanie ukraińskich jeńców wojennych Jewhen Ananiewski został zlikwidowany. HUR Ministerstwa Obrony Ukrainy przypomina, że za każdą zbrodnię wojenną nadejdzie sprawiedliwa odpłata” – podkreślono w komunikacie.

Źródło: PAP Autor: Z Kijowa Jarosław Junko
Fot. EPA/YAKIV LIASHENKO

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij