Najnowsze wiadomości ze świata

Złapano żołnierza, który otworzył ogień do policjantów

Francuskiej policji udało się w końcu zatrzymać byłego żołnierza, który ostrzelał policjantów i uciekł z bronią do lasu. W trakcie zatrzymania został poważnie ranny.

Były członek francuskich sił zbrojnych Terry Dupin w sobotę w nocy miał odwiedzić dom swojej byłej partnerki. Z powodu wcześniejszych przypadków przemocy domowej mężczyzna miał zakaz zbliżania się do niej. Na miejscu miał ją uderzyć i wystrzelić ze sztucera myśliwskiego do jej obecnego partnera. Kiedy na miejsce dotarła policja były żołnierz otworzył do niej ogień i uciekł do lasu.

Rozpoczęła się obława, w której wzięło udział ok. 300 funkcjonariuszy policji, także z elitarnej jednostki GIGN. Pomagały im cztery wozy opancerzone i policyjny śmigłowiec. Miasteczko Le Lardin-Saint-Lazare w departamencie Dordogne, gdzie miał miejsce ten incydent, zostało odcięte przez policję a jego mieszkańców poproszono aby nie wychodzili z domów.

Minister spraw wewnętrznych Francji poinformował, że obława zakończyła się sukcesem a mężczyzna „został zneutralizowany”, podziękował również policjantom za zdecydowane działanie. Według francuskich mediów zbieg miał otworzyć ogień do policyjnych komandosów, a ci odpowiedzieli poważnie go raniąc. Policjanci przyznają anonimowo, że Dupin zachowywał się jakby zupełnie nie przejmował się własnym życiem.

Źródło: Stefczyk.info na podst. BBC Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij