Najnowsze wiadomości z kraju

Zidentyfikowano szczątki 20-letniego podchorążego z Dęblina

Zidentyfikowano szczątki 20-letniego podchorążego, studenta Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie (Lubelskie) – potwierdził w piątek rzecznik uczelni mjr Marek Przedpełski. Młody mężczyzna poszukiwany był od blisko dwóch lat, jego szczątki znaleziono w styczniu br.

Mjr Przedpełski powiedział PAP, że w czwartek uczelnia otrzymała od policji lakoniczną informację o zidentyfikowaniu zwłok zaginionego 20-letniego studenta LAW i związanym z tym zakończeniem postępowania prokuratora ds. wojskowych z Lublina.

W lipcu 2022 r. wędkarz znalazł nad brzegiem Wieprza koło Dęblina m.in. porzucone ubrania i dokumenty 20-latka z woj. śląskiego. W poszukiwania studenta w wodzie i na lądzie zaangażowali się strażacy, policjanci i żołnierze.

W styczniu br. w nieużywanym bunkrze na terenie jednostki wojskowej w Dęblinie znaleziono ludzkie szczątki. “Odnaleziono tak naprawdę w większości szkielet ludzki, a nie szczątki ciała” – mówił wówczas portalowi lublin24.pl zastępca Prokuratora Rejonowego w Lublinie ds. wojskowych płk Robert Dąbek. Zapowiedział sekcję zwłok.

Ustalono, że to szczątki poszukiwanego 20-latka.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij