Rozrywka

Żenujące sceny podczas wizyty von der Leyen w Polsce. Tak potrafią tylko oni…

Ursula von der Leyen uczestniczyła w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach. Do sieci trafiły filmy pokazujące, jak o atencję szefowej Komisji Europejskiej zabiegali politycy Koalicji Obywatelskiej, którzy ustawiali się kolejno do zdjęcia z niemiecką polityk.

W czasie swojego wystąpienia von der Leyen mówiła, że “najlepsza inwestycja to inwestycja we własne bezpieczeństwo”. Jak podkreślała, w ciągu najbliższych pięciu lat konieczne jest “turbodoładowanie” unijnego przemysłu obronnego, ponieważ Europa potrzebuje zdolności wojskowych “made in Europe”.

W swoim przemówieniu szefowa KE szczególną uwagę zwróciła na konieczność rozwoju europejskiej obronności, m.in. wobec zagrożenia ze strony Rosji. Jak wskazywała, zagrożenie to Polska zdiagnozowała wyjątkowo trafnie.

– Polska od samego początku mówiła, że nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń co do tego, o co chodzi (Władimirowi) Putinowi. To jest wojna, w której chodzi o zmianę granic Europy, nową mapę europejską, chodzi także o zniszczenie niepodległości Ukrainy – mówiła niemiecka polityk.

Niemiecka polityk nie wspomniała, że w czasie kiedy Polska ostrzegała Zachód Europy przed Rosją, jej polityczni protektorzy i liczni koledzy nie tylko robili interesy z Putinem, ale też próbowali uzależnić całą unijną gospodarkę od rosyjskich surowców. Chętnie za to ustawiała się do zdjęć, do których przystępowali kolejni politycy Platformy Obywatelskiej.

 

 

 

 

Źródło: Stefczyk,info Autor: red.
Fot. PAP

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij