Rozrywka

Żenująca wpadka amerykańskiej marynarki. To zdjęcie podbija internet

Amerykańska Marynarka Wojenna (US Navy) opublikowała zdjęcie promocyjne na swoim Instagramie. Internauci szybko zauważyli, że popełnili żenujący błąd.

Zdjęcie, o którym mowa, znalazło się na ich oficjalnym Instagramie. Widać na nim oficera, który strzela z karabinu w cel, który znajduje się poza kadrem.

Internauci błyskawicznie zwrócili uwagę, że jego postawa strzelecka świadczy, że nie miał zbyt wielu kontaktów z bronią długą i nikt nie nauczył go, jak się poprawnie strzela. Wkrótce potem zauważyli jednak dużo poważniejszy błąd. Na jego broni zamontowano tzw. LPVO, czyli celownik optyczny o zmiennym powiększeniu. Tyle tylko, że zamontowano go tył na przód. Patrząc przez niego w ten sposób, cel byłby mniejszy, niż obserwowany gołym okiem. W praktyce osoba na zdjęciu nie widziała nic, bowiem nie odchyliła plastikowej klapki, która chroni soczewki przed uszkodzeniem.

Kompromitujący post został szybko usunięty. Warto jednak odnotować, że to nie jest pierwsza taka wpadka ich ekipy od mediów społecznościowych. W marcu opublikowali zdjęcie technika odpowiedzialnego za stan kadłuba. Miało zapewne pokazać jak wygląda służba na okręcie, ale internauci szybko zauważyli, że na jego rękawicach był napis „I eat ass” (ang. jem tyłki).

Równie głośny incydent miał miejsce w 2021 roku. Wtedy NCIS, czyli służba kryminalna marynarki, opublikowała plakat z okazji 246 rocznicy powstania US Navy. Na tym plakacie amerykańska flaga została nałożona na zdjęcie… rosyjskiego krążownika typu Kirow. W zeszłym roku podobną wpadkę zaliczyła amerykańska Flota Pacyficzna. Z okazji Dnia Niepodległości opublikowali plakat, na którym żołnierz salutuje przelatującym samolotom i okrętowi. Internauci zauważyli, że ich sylwetki to bez wątpienia sylwetki sowieckiego niszczyciela proj. 61 i myśliwców Su-27. Post ten szybko został zamieniony na zdjęcie lotniskowca i okrętu podwodnego – już amerykańskich.

 

Warto odnotować, że nie tylko Amerykanie mają takie wpadki. W 2013 roku w rosyjskim mieście Złatoust władze wystawiły billboard z okazji Dnia Zwycięstwa. Przedstawiał żołnierzy, którzy wznoszą sztandar z sierpem i młotem. Problem w tym, że byli to żołnierze amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej. Słynną fotografię, na której była wcześniej amerykańska flaga, zrobiono podczas walk z Japończykami o Iwo Jimę.

 

Źródło: Twitter Autor: WM
Fot. Domena publiczna

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij