Najnowsze wiadomości ze świata

Żeglarz i jego pies utknęli na Pacyfiku. Uratowano ich po trzech miesiącach

Australijski żeglarz i jego pies dryfowali przez trzy miesiące po Pacyfiku. Udało się ich uratować.

54-letni Timothy Lyndsay Shaddock wyruszył w kwietniu w rejs z miasta La Paz w Meksyku do odalonej o ok. 6 tysięcy km Francuskiej Polinezji. Towarzyszyła mu suczka o imieniu Bella. Jego katamaran, Aloha Toa, wpadł jednak w silny sztorm. Ten mocno uszkodził łódź, w tym jej elektronikę, przez co żeglarz nie mógł wezwać pomocy.

Media informują, że po trzech miesiącach dryfowania po Pacyfiku Shaddock został znaleziony przez meksykański trawler. Przeżyli, bo żywili się przez ten czas surowymi rybami i pili deszczówkę, ale załoga trawlera twierdzi, że gdy ich odnaleźli, było z nimi już źle. Zapewnili im pomoc medyczną i jedzenie, a obecnie trawler płynie do Meksyku, gdzie żeglarz i jego pies otrzymają profesjonalną pomoc. W nagraniu opublikowanym przez australijski Nine News Shaddock powiedział, że jest w dobrym stanie, musi się tylko najeść i wszystko odespać.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Seria groźnych wypadków z udziałem dzieci na hulajnogach

0 0

Ile zarabia burmistrz Zakopanego? Szokująca kwota

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij