Najnowsze wiadomości ze świata

Zdymisjonowany wiceminister ukradł komputer, wdał się w bijatykę

Zdymisjonowany wiceminister ds. infrastruktury Frederico Pinheiro próbował ukraść z byłej pracy komputer. Wdał się też w bijatykę z innymi pracownikami ministerstwa.

Pinheiro był od jakiegoś czasu skonfliktowany z ministrem infrastruktury Portugalii Joao Galambą. Ich głównym powodem były prace parlamentarnej komisji badającej domniemane nieprawidłowości w zarządzaniu liniami lotniczymi TAR. Pinheiro opowiadał mediom, że jego szef miał się potajemnie spotykać z byłą szefową tego przewoźnika, by ustalić z nią wspólną wersję zeznań. W końcu premier Antonio Costa zdecydował się wręczyć mu dymisję.

Pinheiro pojawił się w ministerstwie w czwartek w nocy. Próbował wynieść z niego swój były służbowy komputer, twierdził, że są na nim jego prywatne informacje. Kiedy inni pracownicy ministerstwa próbowali go powstrzymać, wdał się z nimi w bijatykę. Wybił też szybę we frontonie ministerstwa aby wydostać się z budynku.

Portugalska policja potwierdziła, że wkrótce potem udało im się przejąć ten komputer. Rząd Costy poinformował, że skierował do sądu pozew przeciwko Pinheiro, oskarżają go o kradzież.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij