Najnowsze wiadomości z kraju

Zderzenie tramwajów w Warszawie. Są poszkodowani

Trzy osoby poszkodowane w zderzeniu tramwajów na Bielanach zostały zabrane do szpitala – poinformował w poniedziałek sierżant Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji. Nadal występują utrudnienia w ruchu.

Zgłoszenie o zderzeniu służby otrzymały około godz. 12.30. “Na węźle Pułkowa tramwaj linii 6 poruszający się w kierunku pętli Młociny zderzył się z tramwajem linii 2 jadącym w stronę Winnicy” – powiedział Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich. Dodał, że koła jednego tramwaju wyskoczyły z szyn w wyniku uderzenia.

Cztery osoby zostały poszkodowane. “Trzy osoby zostały przewiezione do szpitala, jedna kobieta i dwóch nastolatków” – podał sierżant Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP przyczyną zderzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez jeden ze składów.

W związku ze zderzeniem występują utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii 2, 6 i 17 w kierunku krańca Metro Młociny i Winnica oraz Tarchomin Kościelny. Zawieszono kursowanie linii numer 2. Linia 6 jeździ trasą Marymoncka – zawrotka na pętli Twardowska – Marymoncka – Słowackiego, a linia 17 trasą Marymoncka – zawrotka na pętli Twardowska – Marymoncka – ks. Popiełuszki.

“W związku z wyłączeniem napięcia w okolicy ul. Pułkowej uruchomiono zastępczą komunikację autobusową „ZA TRAMWAJ” kursującą na trasie: METRO MŁOCINY – Kasprowicza – al. gen. Marii Wittek – Most Północny – Myśliborska – Światowida – WINNICA” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Źródło: PAP Autor: Aleksandra Kuźniar
Fot. PAP/Tomasz Gzell

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij