Najnowsze wiadomości z kraju

Zbiórka na testy koronawirusowe dla bezdomnych zakończyła się sukcesem

Archidiecezja łódzka zorganizowała zbiórkę pieniędzy na testy koronawirusowe i inną pomoc dla bezdomnych. Udało się zebrać aż 150 tysięcy złotych.

Inicjatorem zbiórki był metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Tydzień temu zaapelował o zbiórkę na opłacenie testów dla bezdomnych i bezpieczny transport do schronisk. Na jego apel odpowiedziało 785 osób. Udało się zebrać niemal 150 tysięcy osób.

Podczas internetowej transmisji Mszy Świętej abp Ryś podziękował za udział w zbiórce. „Dziękuję wszystkim, a jest to 785 osób, które złożyły się na testy dla naszych sióstr i braci bezdomnych, by mogli w sposób bezpieczny otrzymać schronienie w którymś z naszych domów, które prowadzi Stowarzyszenie Brata Alberta i Siostry Kalkutki” – powiedział – “Zebraliśmy prawie 150 tysięcy złotych i myślę, że to jest ten moment, w którym należy zamknąć tę zbiórkę”.

Metropolita zapowiedział, że być może zorganizują kolejną kiedy te pieniądze się wyczerpią. Ujawnił też, że dwa szpitale zgodziły się na zniżkę za te testy.

Sprawa była poważna. Rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej wyjaśnił, że wraz ze zbliżającą się zimą coraz więcej bezdomnych szuka możliwości przezimowania w schronisku. W czasie pandemii są do nich przyjmowani ze zrozumiałych powodów jedynie ci, którzy mają negatywny wynik testu na koronawirusa – jednak za test trzeba wcześniej zapłacić. Po wykonaniu sfinansowanych przez tą zbiórkę testów bezdomni trafią tymczasowo do Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Caritas w Drzewocinach, gdzie poczekają na wyniki. Następnie mężczyźni przygotowujący się do posługi diakonatu stałego zorganizują dla nich transport do schronisk.

Źródło: Stefczyk Info na podst. Niezależna Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij