Zbigniew Ziobro Najnowsze wiadomości z kraju

Zbigniew Ziobro ujawnił szczegóły swojej choroby. “Trwa walka z bólem”

Dla większości osób śledzących polską scenę polityczną nie jest tajemnicą, że były minister sprawiedliwości walczy z poważną chorobą nowotworową. Zbigniew Ziobro opisał szczegóły swoich zmagań na portalu X.

Były szef resortu sprawiedliwości podziękował za modlitwę i życzenia powrotu do zdrowia. Nie ukrywał, że słowa wsparcia były dla niego istotną motywacją do walki z chorobą.

Opisał też szczegóły dotyczące swojego stanu zdrowia:

– Z całego serca dziękuję wszystkim za modlitwy i życzenia powrotu do zdrowia. Daliście mi siłę do walki ze śmiertelną chorobą nowotworu złośliwego przełyku z przerzutami do części żołądka. Po wielu miesiącach wyczerpującego leczenia onkologicznego, przeszedłem skomplikowaną 8-godzinną operację. Po udanym, choć ciężkim zabiegu usunięcia większości przełyku i części żołądka, przede mną długa droga do odzyskania pełni sił. Trwa walka z bólem – dostaję bardzo silne leki przeciwbólowe, mam jeszcze duże trudności z oddychaniem i mówieniem, chwilowo zanika mi głos i dostaję silnej chrypki. Dlatego mój stan zdrowia pozwala jedynie na taką drogę komunikacji z Państwem. Wszystkim życzę zdrowia i jeszcze raz gorąco dziękuję za wsparcie! – napisał Ziobro na X.

We wcześniejszym wpisie na portalu X były minister sprawiedliwości pożegnał prof. Starosławską, zmarłą 4 marca lekarz onkolog, wieloletnią dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Prof. Elżbieta Starosławska spoczęła w sobotę na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie.

Ziobro wspominał, że prof. Starosławska była lekarzem onkologiem, który mimo ogromnej wiedzy i doświadczenia, nieustannie zgłębiał najnowsze osiągnięcia światowej medycyny.

– To dzięki niej moja walka daje mi dziś nadzieję… Przebywając wiele dni w lubelskim Centrum widziałem, jak Pani Profesor cieszy się autentyczną sympatią pacjentów i nieskrywanym szacunkiem pracowników – dodał Ziobro.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

“Willkommenskultur 2.0+ to droga donikąd”

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij