Wiadomości sportowe z kraju i świata

Zawodnicy Legii nie mogli wylecieć na mecz do Kazachstanu z Okęcia, polecieli z Radomia

Zawodnicy Legii Warszawa skorzystali w środę z możliwości wylotu z lotniska w Radomiu na mecz w Kazachstanie. Powodem był brak możliwości wykonania tej operacji z lotnisko Chopina – przekazały na swoich profilach w mediach społecznościowych Polskie Porty Lotnicze i Lotnisko Warszawa-Radom.

Jak wyjaśniono we wpisach, sytuacja wynikała z braku dostępnych tzw. slotów na stołecznym lotnisku, czyli przedziału czasowego, w którym samolot powinien wystartować. Oznacza to, że w danym czasie zaplanowano maksymalną liczbę operacji, jaką można odprawić na Lotnisku Chopina. PPL wskazał, radomski port jest lotniskiem komplementarnym i uzupełniającym dla stołecznego Okęcia.

“Decyzja o wybudowaniu Lotniska Warszawa-Radom była podyktowana m.in. rosnącym obciążeniem stołecznego Lotniska Chopina i ryzykiem wystąpienia w przyszłości sytuacji, kiedy przewoźnicy nie mogą realizować rejsów ze względu na ograniczenia przepustowości” – podkreślił PPL.

Legioniści odlecieli z Radomia do Kazachstanu na mecz w ramach 2. rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy. Rywalem wicemistrzów Polski będzie zespół Ordabasy Szymkent.

Źródło: PAP Autor: Ilona Pecka
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne

Polecane artykuły

0 0

Polacy za biedni na wakacje

0 0

Bunt zakonnic. Arcybiskup ekskomunikował cały klasztor

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij