Najnowsze wiadomości ze świata

Zawieszono nauczyciela biologii. Twierdził, że istnieją dwie płcie

W Hiszpanii za mówienie, że istnieją tylko dwie płcie: męska i żeńska, może spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Przekonał się o tym pewien nauczyciel biologii, który po 25 latach wykonywania zawodu został… zawieszony.

Jesús Luis Barrón López, nauczyciel biologii i geologii w publicznym liceum ogólnokształcącym w Alcalá de Henares, został zawieszony po 25 latach pracy. z inicjatywy madryckiego dyrektora ds. rady edukacji. Według jego raportu belfer miał się cechować “obraźliwymi komentarzami na tle homofobicznym, rasistowski, czy patriarchalnym”.

Co ciekawe mężczyzna prowadził zajęcia dotyczące seksualności. To właśnie na nich twierdził, że mężczyźni rodzą się z chromosomami XY, a kobiety XX i nawet operacja zmiany płci nie prowadzi do żadnych korekt w tym zakresie. To miało zdenerwować rodziców kilku z uczniów, którzy mieli złożyć przeciwko niemu skargę.

Lopez twierdzi, że jest w stanie przeprosić, jeśli kogoś nie uraził, ale nie zamierza zmieniać swojego sposobu nauczania. Zwłaszcza, że ma naukowe dowody na potwierdzenie swoich tez.

-Chcą mnie uciszyć, mnie i tysiące innych nauczycieli biologii czy innych przedmiotów, gdyż odrzucamy jednolite myślenie po totalitarnej linii ideologicznej XXI wieku. To tak, jakby mnie ukarali za stwierdzenie, że Ziemia jest okrągła – powiedział mężczyzna.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij