Najnowsze wiadomości z kraju

Zawalił się dom na Dolnym Śląsku. Jedna osoba nie żyje

Strażacy usiłują odnaleźć poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Rząśniku na Dolnym Śląsku. Udało się zlokalizować jedną osobę uwięzioną pod gruzami, jednak lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Akcję ratunkową komplikuje możliwość zawalenia się części dachowej budynku.

W środę o godzinie 11:11 Państwowa Straż Pożarna we Wrocławiu otrzymała zgłoszenie o zawaleniu się budynku w Rząśniku na Dolnym Śląsku. Na miejsce zadysponowano 49 strażaków oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Służby prowadzą poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy wykonywali prace remontowo-budowlane. Strażacy ręcznie odgruzowują teren i próbują nawiązać kontakt z poszkodowanymi.

Jak przekazał kapitan Piotr Dąbrowa, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej ze Złotoryi, pierwsze informacje mówiły o tym, że poszkodowani prowadzili prace w piwnicy budynku. Jednak po rozpoznaniu okazało się, że pracowali oni w okopie na zewnątrz budynku, bezpośrednio przy jego ścianach.

Początkowo informowano o zlokalizowaniu pod gruzami jednego z mężczyzn.

Strażacy zlokalizowali pierwszą osobę uwięzioną pod gruzami po katastrofie budowlanej w Rząśniku – poinformował rzecznik prasowy dolnośląskiej PSP mł. asp. Wojciech Walens.

Przed godziną 15:00 pojawiła się informacja, że mężczyznę wyciągnięto spod gruzów. Obecny na miejscu lekarz stwierdził jego zgon.

Źródło: stefczyk.info/na podst.tvp.info Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij