Najnowsze wiadomości ze świata

Zawalił się dach szkolnej sali gimnastycznej. Są ofiary śmiertelne

W jednej ze szkół średnich w chińskim mieście Qiqihar doszło do zawalenia dachu sali gimnastycznej. Zginęło co najmniej 11 osób.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, tuż przed trzecią po południu. Dach zawali się, gdy na sali uczennice grały w siatkówkę. Pod gruzami utknęło 15 osób, czterem kolejnym udało się uciec. Ratownicy dali radę wyciągnąć je do 10 rano w poniedziałek czasu lokalnego.

Jeden z rodziców powiedział dziennikarzom, że w momencie wypadku na sali trenowała drużyna siatkówki, złożona z uczennic z różnych klas. Kilka dni temu wróciły do szkoły po zawodach w innym mieście. Zginęło co najmniej 11 osób. Na razie nie jest jasne, czy wśród ofiar byli dorośli, czy same uczennice.

Wstępne wyniki śledztwa wskazują, że robotnicy, którzy budowali w pobliżu nowy budynek z salami lekcyjnymi, postawili na dachu sali gimnastycznej worki z perlitem. W regionie ostatnio padały bardzo silne deszcze i ten materiał najprawdopodobniej nasiąkł wodą, co zwiększyło jego wagę ponad to, co mógł utrzymać dach. Śledztwo w tej sprawie trwa, a kierownictwo firmy budowlanej, która stawiała ten budynek, zostało już aresztowane.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Reuters Autor: WM
Fot. Screen z Twittera

Polecane artykuły

0 0

Tragiczne informacje z Chorwacji. Nie żyje 27-letni Polak

0 0

Służby zidentyfikowały zabójcę polskiego żołnierza

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij