Najnowsze wiadomości z kraju

Zaufała znajomej z bazarku, ta systematycznie ją okradała. Seniorka niczego nie podejrzewała

27-letnia kobieta zadeklarowała pomoc seniorce, wykorzystując jej zaufanie jako znajomej z bazarku, i systematycznie ją okradała.

Młoda kobieta poznała starszą panią na bazarku. Po dłuższej znajomości zaproponowała jej pomoc w codziennych obowiązkach, chodziło głównie o zakupy. Seniorka nic nie podejrzewała. Policję zaalarmowała dopiero jej rodzina, która zorientowała się, że jest systematycznie okradana.Policjanci z Bemowa ustalili, że 27-latka uzyskała dostęp do konta starszej pani, zmieniła dane informatyczne, co umożliwiło dokonywanie przelewów.

– Do zatrzymania doszło w podwarszawskiej miejscowości. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w mieszkaniu kilkanaście gramów marihuany oraz dokumenty należące do pokrzywdzonej i innej osoby – przekazała nadkom.

Marta Sulowska z bemowskiej policji. Podejrzana usłyszała łącznie 15 zarzutów karnych dotyczących oszustwa komputerowego, posiadania środków odurzających, ukrywania dokumentów oraz 12 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Kobieta została objęta dozorem policyjnym. Może jej grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot.
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij