Najnowsze wiadomości ze świata

Zatrzymano rosyjskiego żołnierza. Miał zgwałcić 14-letnią dziewczynkę

Rosyjski żołnierz, który przebywał na przepustce, został zatrzymany w związku z podejrzeniem dokonania gwałtu na uczennicy ósmej klasy szkoły podstawowej, czyli dziewczynce w wieku około 14 lat – powiadomiła w poniedziałek ukraińska agencja UNIAN za niezależnym rosyjskim kanałem na Telegramie Astra.

Wobec wojskowego wszczęto śledztwo. Według rosyjskich organów ścigania 23-letni żołnierz z obwodu samarskiego w europejskiej części Rosji zaprosił 14-latkę do swojego domu, a następnie dopuścił się na niej gwałtu – poinformował UNIAN.

Od lutego 2022 roku, czyli początku inwazji Kremla na Ukrainę, pojawiają się liczne doniesienia nie tylko o zbrodniach żołnierzy agresora popełnianych na ukraińskiej ludności cywilnej, ale także o aktach przemocy, których rosyjscy wojskowi dopuszczają się w swoim kraju.

Szczególnie wiele takich incydentów jest odnotowywanych od września ubiegłego roku, gdy Władimir Putin ogłosił tzw. częściową mobilizację na wojnę z Ukrainą. Do jednego z najbardziej poważnych doszło w połowie października, kiedy w wyniku strzelaniny na jednym z poligonów w obwodzie biełgorodzkim zginęło co najmniej 11 żołnierzy, a 15 zostało rannych. Niektóre media spekulowały, że ofiar mogło być nawet dwa razy więcej.

Źródło: PAP Autor: szm/
Fot. pixabay/zdj. ilustracyjne

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij