Najnowsze wiadomości ze świata

Zatrzymano kolejnych podejrzanych o planowanie zamachu na katedrę w Kolonii

Kolejnych trzech podejrzanych o terroryzm mężczyzn zostało zatrzymanych – poinformował w niedzielę portal dziennika „Bild”, powołując się na informacje niemieckiej policji. Celem planowanego ataku była katedra w Kolonii, a zamach miał zostać przeprowadzony w noc sylwestrową.

Kilka dni wcześniej, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zatrzymano już pięć osób należących do tej samej grupy, w tym 30-letniego obywatela Tadżykistanu, który prowadził rozpoznanie obiektu kolońskiej katedry – dowiedział się „Bild”.

Według informacji policji kryminalnej (BKA) oraz federalnej służby wywiadowczej (BND), wokół tego podejrzanego powstała sieć osób, pochodzących także z innych krajów związkowych RFN oraz innych krajów europejskich – poinformował podczas niedzielnej konferencji prasowej szef policji w Kolonii Johannes Hermanns.

Jak dodał Hermanns, w nocy z soboty na niedzielę policja zatrzymała trzech kolejnych podejrzanych o terroryzm na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii – w Duisburgu, Noervenich i Herne. Grupa planowała atak przy użyciu samochodu, dlatego policja przeszukała m.in. parking podziemny przy katedrze, a wjazd i wyjazd z tego obiektu pozostaje pod ciągła kontrolą funkcjonariuszy.

„Terroryści (…) są wciąż bardzo aktywni i próbują się przegrupować. Policja jest na miejscu, korzystając ze wszystkich swoich możliwości i sił” – powiedział szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul.

Podziękował też służbom, które „w bardzo krótkim czasie zidentyfikowały podejrzanych i zapobiegły niebezpieczeństwu”. Zdaniem Reula, mieszkańcy Kolonii będą mogli świętować sylwestra spokojnie i bezpiecznie.

Kolońska policja już od wielu dni znacząco zwiększyła środki bezpieczeństwa wokół katedry; okolice świątyni patrolują uzbrojeni policjanci.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Komentarze pod artykułami zostały tymczasowo wyłączone i zostaną przywrócone po zakończeniu obowiązywania ciszy wyborczej.

Polecane artykuły

0 0

Pożar w warszawskim wieżowcu

0 0

10-latek przyznał się do morderstwa

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij