Najnowsze wiadomości z kraju

Zatrzymano kobietę podejrzaną o podpalenie kościoła w Lublinie. “Motywy postępowania kobiety nie są jasne”

– Policjanci zatrzymali 34-letnią mieszkankę Łęcznej, która odpowie za podłożenie ognia w kościele przy ulicy Pogodnej w Lublinie – poinformowała policja w Lublinie. Kobietę czeka teraz wizyta w prokuraturze, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi jej do 10 lat więzienia. 

“Motywy postępowania kobiety nie są jasne” – informuje Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Według policji, kobieta odpowie za sprowadzenie zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu wielkich rozmiarów, za co może grozić kara do 10 lat więzienia. Policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o jej tymczasowe aresztowanie.

Dym wydobywający się z kościoła przy ul. Pogodnej w Lublinie został zauważony we wtorek około godziny 12.30. Świadkowie śniegiem zaczęli gasić ogień. Wkrótce pojawili się strażacy oraz policjanci. Pożar został szybko ugaszony. Zniszczeniu uległa kotara, drzwi wejściowe oraz przedsionek kościoła, który został okopcony.

“Już wstępne czynności wskazywały na umyślne podpalenie kotary, od której zajęły się kolejne elementy. W całej świątyni wystąpiło bardzo duże zadymienie. Proboszcz parafii oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych” – powiedział Gołębiowski.

Policjanci wspólnie z biegłym z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny. Zabezpieczyli ślady, analizowali zapisy monitoringów, rozpytywali i przesłuchali świadków. Przeprowadzone czynności doprowadziły ich do zatrzymania 34-letniej kobiety, mieszkanki Łęcznej.

Źródło: Stefczyk.info/Lublin112/PAP/Policja Luiblin Autor: red
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij