Najnowsze wiadomości ze świata

Zatrważająca relacja z USA! Wyborca Trumpa: “Nocami lewica, Antifa i BLM maszerują, biją ludzi”

Portal TVP Info przeprowadził wywiad z młodym sympatykiem Republikanów z Waszyngtonu. Mężczyzna zdał zatrważającą relację na temat obecnej sytuacji w USA, zgodnie z którą nocami mają maszerować aktywiście skrajnie lewicowych ugrupowań, które polują na wyborców Donalda Trumpa.

– Nocami lewica, Antifa i Black Lives Matter maszerują przez miasta, palą budynki zabijają ludzi i biją na ulicach wyborców Trumpa – twierdzi sympatyk obecnego prezydenta USA.

Pochodzący z Waszyngtonu mężczyzna podkreśla, że do największych zamieszek dochodzi w dużych miastach rządzonych przez Demokratów. Choć zgadza się z opinia, że w Stanach Zjednoczonych istnieje problem rasizmu, to jednak daleki jest od stwierdzenia, że ma on charakter systemowy. Zwraca również uwagę, że wydarzenia związane ze śmiercią Georga Floyda, która zapoczątkowała masowe protesty Black Lives Matter, miały miejsce w mieście rządzonym przez Partię Demokratyczną.

Ale to oczywiście wina Trumpa, że Floyd umarł, że policjanci są rasistami – mówił ironicznie młody Amerykanin, który jednak nie pochwala zachowania funkcjonariusza, “który klęczał na karku Floyda”.

Mężczyzna pytany był także jak będzie wyglądał jego kraj w przypadku zwycięstwa Joe Bidena. Mieszkaniec Waszyngtonu jest zdania, iż “zniszczy on Amerykę” i podkreśla, że za wszystkie akty wandalizmu widoczne w ostatnich miesiącach są odpowiedzialni jego wyborcy. Wyklucza jednak z grupy elektoratu kandydata Demokratów Antifę, która ma wznosić wulgarne okrzyki zarówno przeciw Trumpowi, jak i Bidenowi.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij