Najnowsze wiadomości ze świata

Zatonęła kolejna łódź z nielegalnymi imigrantami. Dziesiątki ofiar

W pobliżu wybrzeża Libii zatonęła kolejna łódź z nielegalnymi imigrantami. Nie odnaleziono 61 osób.

O incydencie poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji (IOM) ONZ. Łódź wypłynęła z Zuwary, na północno-zachodnim wybrzeżu Libii. Na jej pokładzie było 86 osób, imigrantów z Nigerii, Gambii i innych afrykańskich państw. Wkrótce potem została zatopiona przez wysokie fale.

Ratownikom udało się wyciągnąć z wody 25 osób. Ekipa IOM udzieliła im pomocy medycznej, po czym trafili do libijskiego ośrodka zamkniętego. IOM twierdzi, że są w dobrym stanie. Pozostałych 61 osób nie udało się na razie odnaleźć i najprawdopodobniej już nie żyją.

To nie jest pierwsza taka tragedia. Rzecznik IOM poinformował na Twitterze, że tylko w tym roku życie straciło 2250 imigrantów, którzy próbowali dostać się do Europy przez Morze Śródziemne. W połowie czerwca zatonął kuter Adriana, na pokładzie którego było 750 imigrantów. Katastrofę przeżyło tylko 104.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Commander, U.S. Naval Forces Europe-Africa/U.S. 6th Fleet

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij