Najnowsze wiadomości ze świata

„Zasługują na śmierć w męczarniach”. Szokujące słowa profesor, która uważa się za “feministkę, ateistkę i członkinię ruchu oporu”

Sprawa potwierdzenia kandydatury sędziego Kavanaugha budzi emocje po obu stronach barykady. Jednak doktor Carol Christine Fair, profesor nadzwyczajna na uniwersytecie w Georgetown zdecydowanie przesadziła.

Profesor napisała po głosowaniu nad kandydaturą sędziego Kavanaugha przez komisję sądowniczą na swoim zweryfikowanym koncie na Twitterze: „Popatrzcie na ten chór uprzywilejowanych białych mężczyzn usprawiedliwiających aroganckie postępowanie seryjnego gwałciciela. Wszyscy zasługują na okrutną śmierć a feministki będą się śmiały kiedy oddadzą ostatni dech. Bonus: wykastrujemy ich zwłoki i nakarmimy nimi świnie? Tak”.

Wpis profesor Fair spotkał się z ogromną i przeważająco negatywną reakcją. Wiele osób zwraca uwagę, że gdyby na podobne słowa pozwolił sobie student Georgetown – najstarszej katolickiej uczelni w USA – to zostałby co najmniej zawieszony. Inni zauważają, że gdyby prawicowiec powiedział coś podobnego o feministkach, to media żyłyby tą sprawą przez długi czas. Setki osób zgłosiło jej wpis jako mowę nienawiści, jednak w momencie pisania tych słów nadal jest widoczny na jej tablicy – podobnie jak inne, nieco mniej agresywne wpisy w tym temacie.

Fair, która opisuje się jako “międzysekcjową feministkę, ateistkę i członkinię ruchu oporu przeciwko Trumpowi”, odpowiedziała telewizji Fox News, że nie przejmuje się, że jej wpis wywołał oburzenie, gdyż właśnie takie było jego założenie.

Władze uczelni nie mają zamiaru wyciągnąć konsekwencji wobec swojej pracownicy. Zdaniem ich rzecznika wpis profesor Fair mieści się w granicach wolności słowa, a władze uczelni nie zajmują się prywatnymi poglądami swoich pracowników o ile nie wnoszą ich na sale wykładowe.

 

Źródło: fn Autor: wm
Fot. World Affairs/YT

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij