Najnowsze wiadomości z kraju

Zaskakujący pomysł senatora PiS. Znikną prace domowe dla uczniów?

Polityk wyższej izby parlamentu wybrał początek września jako odpowiedni moment od ogłoszenia swojego programu edukacyjnego, który ma nadzieje jako prezydent Ostrowa wdrożyć do 2023 roku. Jednym z zaskakujących pomysłów senatora jest zniesienie prac domowych dla uczniów. Swoją ideę poparł wynikami badań Instytutu Badań Edukacyjnych, z których ma wynikać, iż prace domowe nie przyczyniają się do wzrostu efektywności wśród uczniów.
Innym pomysłem polityka PiS jest reforma programu stypendialnego. Chodzi głównie o zmianę zasad przyznawania stypendium im. Świętego Jana Pawła II. Kandydat na prezydenta Ostrowa uznał, że stypendium powinna przyznawać szkoła, ale jego kwota powinna być uzależniona od liczby uczniów w placówce. Podobne rozwiązanie przyjęto w 2014 roku w jednej z ostrowskich szkół. Mikołajczak chce także, aby w mieście zaczął funkcjonować Dziecięcy Uniwersytet Ostrowski.
Chodzi o cykliczne, weekendowe zajęcia dla uczniów z wykładowcami uczelni z całej Polski. Dzieci będą miały indeksy i będą zbierały zaliczenia kolejnych przedmiotów. – powiedział senatora

JD/ NCzas

fot. Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij