Wiadomości sportowe z kraju i świata

Zaskakujący krok Probierza. Nagła zmiana w reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski dopiero rozpoczęła zgrupowanie, a selekcjoner już pokusił się o dwie zmiany. O ile pierwsza była wymuszona kontuzją, o tyle druga może być rozpatrywana w kategoriach niespodzianki. Szeregi kadry zasili 21-letni Jakub Kałuziński.

W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa reprezentacji Polski, która przygotowuje się do mistrzostw Europy. Przed turniejem czekają ją dwa sprawdziany. 7 czerwca biało-czerwoni zmierzą się z Ukrainą, a 3 dni później podejmą reprezentację Turcji. Rzecznik kadry został zapytany przez jednego z dziennikarzy o dodatkowe powołanie z powodu problemów zdrowotnych Bartosza Slisza, który w poniedziałek miał powrócić do treningów.

Emil Kopański odpowiedział, że na ten moment polski pomocnik wychodzi do treningu, a zmian w reprezentacji nie będzie.

Jeśli będą jakiekolwiek zmiany, na pewno zostaną państwo poinformowani – zaznaczył rzecznik.

Niedługo po deklaracji Kopańskiego na profilu „Łączy Nas Piłka” ukazał się komunikat, w którym poinformowano o dodatkowym powołaniu do kadry. Selekcjoner zdecydował, że do drużyny dołączy Jakub Kałuziński.

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz poinformował, że do zgrupowania kadry narodowej, przygotowującej się do towarzyskich spotkań z Ukrainą i Turcją oraz turnieju finałowego UEFA EURO 2024, dodatkowo powołany został Jakub Kałuziński – napisano w komunikacie. Dodano, że dla 21-letniego pomocnika Antalyasporu Kulubu będzie to debiutancie powołanie do seniorskiej kadry narodowej. Na swoim koncie piłkarz ma występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Wcześniej sztab reprezentacji informował o innej zmianie w szeregach kadry. Na mistrzostwa Europy z drużyną miał pojechać Oliwier Zych. Bramkarz Puszczy Niepołomice doznał jednak urazu w meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Decyzją Michała Probierza w jego miejsce został powołany Mateusz Kochalski ze Stali Mielec.

Ostateczną listę piłkarzy, którzy pojadą na turniej do Niemiec, selekcjoner ogłosi 8 czerwca.

Źródło: stefczyk.info/na podst.X Autor: MS
Fot. PAP/EPA

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij