Najnowsze wiadomości z kraju

Zaskakujący kandydat do Sejmu na liście Trzeciej Drogi. Zmierzy się z Mentzenem

Starcie ze Sławomirem Mentzenem 15 października w Warszawie zapowiedział były przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru. “Mamy dziś dla Was sporo niespodzianek” – komentuje tę zapowiedź Szymon Hołownia, szef Polski 2050 i jeden z liderów Trzeciej Drogi, która w sobotę organizuje konwencję wyborczą.

W ostatnim czasie pojawiały się informację, że Ryszard Petru może być kandydatem opozycji w wyborach do Senatu. Ostatecznie Petru nie pojawił się na listach paktu senackiego. W połowie sierpnia Petru w oświadczeniu zadeklarował gotowość do startu w wyborach do Sejmu. “Oferuję mój start do Sejmu tam, gdzie będzie startował Sławomir Mentzen. Chcę z nim walczyć – twarzą w twarz” – oświadczył.

W sobotę rano polityk napisał na Twitterze post: “Zawsze dotrzymuję obietnic. 15 października zmierzę się z Mentzenem w Warszawie”. Post ten przekazał dalej zamieszczając na swoim profilu Twitterowym lider Polski 2050 i Trzeciej Drogi Szymon Hołownia. Opatrzył go też podpisem: “Mamy dziś dla Was sporo niespodzianek. Trzecia Droga”.

W sobotę Trzecia Droga organizuje w Katowicach konwencję wyborczą, podczas której ma zaprezentować hasło wyborcze. Z zapowiedzi wynika, że przedstawiony zostanie program i podane zostaną nazwiska kandydatów komitetu.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października. PSL i Polska 2050 wystartują w nich jako komitet koalicyjny Trzecia Droga.

Źródło: PAP Autor: Mateusz Mikowski
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij