Najnowsze wiadomości z kraju

Zaskakujące słowa znanego artysty: “Marta Lempart powinna startować na prezydenta”

Marta Lempart zyskała spory rozgłos w ostatnich miesiącach, a także zdobyła spore uznanie wśród liberalno-lewicowej części społeczeństwa. Wiele osób zastanawia się czy liderka Strajku Kobiet nie spróbuje ponownie swoich sił w polityce. Tego z pewnością chciałby Maciej Maleńczuk, który uważa, iż kobiet powinna wystartować w wyborach prezydenckich.

– Nadchodzi wojna. Ta wojna już trwa. Mam nadzieję, że nikt nie zginie. Nadchodzi wojna o nasz kraj – stwierdził muzyk w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Maleńczuk przyznał, iż od samego początku aktywnie bierze udział w manifestacjach Strajku Kobiet. W jego ocenie dotychczasowe demonstracje już coś zmieniły w naszym kraju. Dobre zdanie miał również na temat liderki tego ruchu, Marty Lempart.

-Uważam, że Marta Lempart powinna na trwale wejść do polityki i startować nawet na prezydenta – powiedział artysta.

Przypomnijmy, iż liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet próbowała już swoich sił w polityce. W 2018 roku startował w wyborach samorządowych na prezydenta Wrocławia z komitetu “Wrocław dla wszystkich” wspieranego przez partię Razem. Z kolei rok później znalazła się na listach wyborczych Wiosny podczas kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Rzeczpospolita Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij